Wakacyjne domy

Popularny park narodowy Peak District w centralnej Anglii
mapa strony kontakt strona glówna

foto album

wakacje w anglii
domy wakacyjne w anglii
wakacje w anglii

wakacje w anglii

Wakacje w Peak District, Centralna Anglia

Pomiędzy nimi rozciąga się inny park, który nazywajmy The District National Park. Krajobraz tego parku jest łagodniejszy, klimat mniej surowy w porównaniu do północnej Anglii. Można tam spotkać owce przechadzające się po wzgórzach, zachwycające potoki, strumyki, ujmujące kamienne budynki, zapraszające turystów na herbatę paby, restauracje, sklepy obfite we wszelakie atrakcje dla gości..

 

Południowy odcinek The Peak District National Park (Peak District park narodowy) rozpościera się, aż do Midlans. To szeroka przestrzeń Anglii, która obejmuje miasta Birmingham, Nothingham i Leicester. Na zachód położone są wiejskie regiony graniczące z Walia. Okolice te są usiane wioskami, gospodarstwami i małymi targowiskami. Jest tam wiele znaczących miasteczek, które warto zobaczyć. Są tam wioski w Herefordshire z charakterystycznym kolorem domów czarno białym znane, jako Black and White Villages. Co istotne, każda cześć Anglii ma swój niepowtarzalny charakter, który ma swoje odbicie w architekturze.

 

Na południe z gęsto zaludnionych miast Birminghamu są Shakespeare Country - Kraj Szekspira Warwick ze wspaniałym zamkiem. Na południe od nich są the Costwold Hills i Villages- to cześć Anglii ulubiona przez Amerykan.

Find out more about self-catering accommodation in England

... dalej

Oxford, Wschód Cotswolds w Anglii

Na wschód od Costwolds jest uniwersyteckie miasteczko Oxford, atrakcyjne miejsce zarówno na zakupy i naukę historii.