Wakacyjne domy

Deszcz czasami pada ale nie cały czas
mapa strony kontakt strona glówna

foto album

wakacje w anglii
domy wakacyjne w anglii
wakacje w anglii

wakacje w anglii

Prognoza pogody dla Anglii

Większość ludzi myśli, że w Anglii ciągle pada deszcz. Jednak są pewne miejsca na wschodzie Anglii np. Essex, które są bardziej „suche niż Lebanon”( państwo w zachodniej Azji ).

  • Prognoza pogody dla Anglii

Zachodnia cześć Anglii jest generalnie bardziej deszczowa niż wschodnia cześć kraju. Niektórzy bardzo cenią sobie taki mikroklimat, zwłaszcza ci, którzy przyjeżdżają z gorących, pozbawionych deszczu regionów świata. Dla tych osób angielska pogoda może być bardzo przyjazna.

Od listopada do końca roku na ogół jest szaro i ponuro, jednak już pod koniec stycznia pojawiają się pierwsze oznaki wiosny - przebiśniegi. Zaraz za nimi już w lutym podążają krokusy, a w marcu żonkile i tulipany. Czy wiesz, że w północno- zachodniej części Anglii żonkile rośną dziko w naturalnym środowisku wokół Angielski Okręg Jezior ( Angielski Okręg Jezior).

Wiosenne miesiące mogą zaskoczyć Cię drobnym deszczem. Zazwyczaj także w tym czasie żonkile narażone są przez chwilkę na marcowy śnieg, ale nie na długo. Maj to przepiękny miesiąc. Drzewa są pokryte kwiatami, a wtedy angielskie wioski wyglądają najpiękniej. Lato przynosi cieplą i słoneczną pogodę. To najlepszy czas na pikniki i leniuchowanie w parkach albo na plaży.

Wrzesień może czasami zaskoczyć z tzw. Indyjskim Latem. Temperatura zwłaszcza na południu Anglii może być całkiem wysoka, wystarczająca nawet na zakładanie letnich podkoszulek.

W październiku liście na drzewach staja się kolorowe. Zwiedzający mogą podziwiać jesienne naturalne kompozycje i rzadkie okazy drzew z całego świata.

Grudzień wprowadza nas w świąteczny nastrój dzięki przepięknym świątecznym dekoracjom na sklepowych wystawach. Świąteczne światełka na ulicach wprowadzają nas w nieporównywalna atmosferę. Dużo maleńkich miasteczek gości w Wiktoriańskie Wieczory niepowtarzalnymi wystrojonymi w specjalnych wiktoriańskich kostiumach, radosnym śpiewem kolęd i tradycyjną pantomimą w prawdziwym duchu Angielskiej zabawy.

Zmieniające się sezony roku znajdują odzwierciedlenie w naszej kuchni. Rzuć okiem na kuszące propozycje dań podczas poszczególnych miesięcy roku.

 

Który rejon Anglii chciałbyś odwiedzić podczas wakacji?

Być może masz już własny pomysł i długą listę miejsc wartych zobaczenia. Ale może istnieją inne obszary Anglii, których odkrycie sprawiłoby Ci przyjemność?

Każda część kraju ma swój charakter, krajobraz oraz lokalne potrawy i akcenty. Rzuć okiem na nasz szybki przewodnik po regionach Anglii, który pomoże Ci rozważyć gdzie naprawdę chciałbyś pojechać odwiedzając nasz kraj.

... dalej o okolicach Anglii