Wakacyjne domy

cambridge uniwersitet w anglii
mapa strony kontakt strona glówna

foto album

wakacje w anglii
domy wakacyjne w anglii
wakacje w anglii

wakacje w anglii

Więcej o wakacjach w Anglii

Anglia jest maleńkim państwem jednak tak funkcjonalnie urządzonym, że przy swojej niewielkiej powierzchni oferuje turystom znacznie więcej atrakcji, niż niejedno państwo na świecie.

Kraj ten obdarzony jest niepowtarzalnym historycznym dziedzictwem kulturowym chronionym i pielęgnowanym przez pokolenia. Pełne przepychu królewskie ceremonie i uroczystości niosą się echem poprzez przepiękne parki i bajeczne ogrody.

Miasta takie jak Londyn, Bath czy York promują dla zwiedzających liczne galerie artystyczne i muzea, do których wstęp, co ciekawe jest wolny od opłaty.

Spadek wartości Funta spowodował, że Anglia stała się dla wielu celem podroży. Wycieczki w celach zakupu dla turystów z krajów o silniejszej walucie np. z krajów strefy Euro, stały się coraz bardziej interesujące, gdyż dały one sposobność do zaopatrzenia się po całkiem okazyjnej cenach.

Anglia cieszy się szeroką różnorodnością miejsc do czasowego zakwaterowania . Począwszy od zwykłych hoteli, poprzez noclegi typu Bed & Breakfast, czyli tzw. „łóżko i śniadanie”, skończywszy na wakacjach w domkach letniskowych czy prywatnych kwaterach promujących wyżywienie we własnym zakresie, zresztą idealnych dla tych, którzy chcą gościć się przez tydzień czy dłużej. Zapewniają one wygodne pomieszczenia i są szczególnie polecane dla rodzin z dziećmi oraz wycieczek grupowych.

 

Znajdź cos więcej na temat wakacji w stylu tzw. self-catering, czyli wyżywienia we własnym zakresie podczas Twojego czasowego pobytu podczas wakacjach.

... dalej

 

Tylko jednego nie można w Anglii zagwarantować: ciepłych, słonecznych dni. Jednak przy odrobinie szczęścia możesz się cieszyć dobrą pogodą od maja do września. Pogoda w Anglii tak naprawdę nie jest taka zła jak sobie to wszyscy wyobrażają.

Jest tu tyle zachwycających zielonych krajobrazów do podziwiania, a także wiele zaskakujących rzeczy, które koniecznie trzeba zobaczyć. Anglia to kraj, który wyróżnia wielkie bogactwo fauny nieporównywalne do wielu innych krajów europejskich. Dla miłośników przyrody i nie tylko, to kraina słynąca z występowania różnorodnego ptactwa.

Którą część Anglii chciałbyś odwiedzic?

Być może masz już własny pomysł i długą listę miejsc wartych zobaczenia. Ale może istnieją inne obszary Anglii, których odkrycie sprawiłoby Ci przyjemność?

Każda część kraju ma swój charakter, krajobraz oraz lokalne potrawy i akcenty. Rzuć okiem na nasz szybki przewodnik po regionach Anglii, który pomoże Ci rozważyć gdzie naprawdę chciałbyś pojechać odwiedzając nasz kraj.

... dalej