Wakacyjne domy

wakacje w północnej anglii Yorkshire
mapa strony kontakt strona glówna

foto album

wakacje w anglii
domy wakacyjne w anglii
wakacje w anglii

wakacje w anglii

Wakacje w Yorkshire, pólnocnej Anglii

Największe hrabstwo w Anglii Yorkshire jest podzielone na południowy Yorkshire, północny, wschodni i zachodni, otoczony przez National Park of The Yorkshire Dales i North Yorkshire Moors. Obydwa są cudownymi ośrodkami rekreacyjnymi, gdzie występują dzikie obszary naturalnego piękna.

Wschodnie wybrzeże posiada bardzo popularny kurort nadmorski miedzy innymi Whitby, Scarborough, Filey czy Bridlington z piaszczystą plażą. Tu zagwarantowana jest rodzinna rozrywka w angielskim stylu: przejażdżka na ośle, Punch-and-Judy show, czyli tradycyjne angielskie widowisko kukiełkowe i oczywiście wesołe miasteczko. Miasteczko Blackpool jest za to najbardziej znanym miejscem na zachodnim wybrzeżu słynącym z bajkowych iluminacji świetlnych oraz słynnej wieży Blackpool.

Powszechnie znane miasta znane z turystyki to Chester, York oraz stare miasteczko uzdrowiskowe – Harrogate.

Południowe tereny poniżej Yorkshire National park są gęsto zaludnione. Zarówno wschodnia i zachodnia cześć, do których wlicza się ogromne miasta takie jak Liverpool, Manchester i Leeds.

Pomiędzy nimi rozciąga się inny park, który nazywajmy The District National Park. Krajobraz tego parku jest łagodniejszy, klimat mniej surowy w porównaniu do północnej Anglii. Można tam spotkać owce przechadzające się po wzgórzach, zachwycające potoki, strumyki, ujmujące kamienne budynki, zapraszające turystów na herbatę paby, restauracje, sklepy obfite we wszelakie atrakcje dla gości.

 

... wakacje w Peak District

Więcej o urlopie w:

..Urlop w angielskim mieście